Březen 2009

Haky (10) je psí zachránce - Vytáhl štěně z kanálu!

26. března 2009 v 15:08 | Lucie |  Psí příběhyŠtěně Baron vděčí za svůj život staršímu kamarádovi Hakymu.
Tohle kamarádství psího dědečka Hakyho (10) a batolete Barona ze Zlína nemá obdoby. A na jeho začátku byl hrdinský kousek - Haky totiž mrňouse Barona zachránil od jisté smrti!
"Jenom jsme na chvílí s manželem odběhli, když se málem stala tragédie," vzpomíná majitelka obou retrívrů Jarmila Kročilová. V nestřežené chvíli totiž tehdy dvouměsíční černý Baron poodsunul provizorní poklop a spadl do kanálu. Haky, který to celé viděl, ale neváhal a snažil se hned přivolat pomoc. Jenže nablízku v tu dobu nikdo nebyl a štěně v kanálu, který byl plný vody, rychle ztrácelo síly.
Haky se pak zachoval jako rozený zachránce. Bez váhání za štěnětem skočil, čapl ho za srst na krku a plaval s ním v jímce. Nejspíš by to dvojice dlouho nevydržela, ale majitelé se naštěstí vrátili brzy, všimli si otevřeného kanálu a pejsky vytáhli. Naštěstí to oba dva přežili bez úhony. "Od té doby jeden bez druhého neudělají krok," tvrdí majitelka psů. Spolu žerou, spolu spí, spolu běhají i odpočívají. Když musel starší z nich k veterináři, mladší si nedal říci a musel ho doprovodit.