Únor 2009

Bystrozraký slepému nevěří..

25. února 2009 v 15:34 | Lucie |  Kočičí příběhy

Bystrozraký slepému nevěří aneb Miki vzkazuje …

Miki je náš nový chlupatý pacient. Když mu hrozila slepota, byl odložen. Jako zbytečná nefunkční věc. To jsou dneska lidi, co ? Ale protože mu jeho osud nešel pod fousky, naštval se. Rozhodl se, že to nevzdá. Poloslepý a šílený, podvyživený a k smrti vyděšený řval na celou ulici. Jenomže, ono zrovna bylo mrazivo, bylo mu tam ouvej - a tak je tady. A chce se vyléčit, aby mohl hoooodně zlobit ! A že prý tohle někde slyšel, a že prý si to taky myslí. A tak má pro ty, kteří mají volný pelíšek pro budoucí čtyřnohé členy rodiny, takový malý vzkaz. Dá se brát třeba jako novoroční předsevzetí, nebo prostě jen tak … Miki vzkazuje - jménem vašich budoucích kočičích přátel - prosíme, nevybírejte si nás pouze očima, ačkoliv chápeme, že barva srsti, tvar čumáčku či velikost uší je to první, co vás na nás zaujme. Víme, že někteří máte svoji představu dříve, než nás uvidíte, třeba proto, že hledáte náhradu za kočičího miláčka, který vám odešel do kočičího nebe, a vy se s tím odmítáte smířit. Nebo vám prostě bílá kočka lépe ladí k barvě vlasů než černá, anebo ... - chápeme, že váš výběr záleží jen a jen na vás, a my, opuštěné mňoukající bytosti občas nemáme odpovídající image, zvláště tehdy, kdy jsme se ocitli napospas divnému stvoření, co si hrdě říká Člověk, a které nám tolik ublížilo.

Pak se vás marně snažíme zaujmout tou svojí nevinou kočičí duší, která není vidět na první pohled, mňoukáme, že na vás tadyyy, tadyyyyy čekáme … a vy nic! Prosíme vás tedy, dříve než zaujmete stanovisko jenom na základě toho, jak právě vypadáme, když nás poprvé vidíte, naslouchejte našemu vnitřnímu předení, napojte se třeba jen na několik vteřin na naši kočičí vlnu - staňte se jedním z nás - a buďte bez obav, máme vám co říci, i když máme zrovna třeba natržené ucho, nevábnou srst nebo jizvy na duši. Chcete nám je přece pomoci zahojit, proto jste tady, ne ? Za to se vám dostane mnohonásobné něžné lásky a radosti, kterou svojí přítomností nezištně rozdáváme. Prostě nevybírejte si nás očima, ale srdcem...

Nyní máme v péči 63 dospělých koček, 6 koťat ve věku 7 měsíců a 10 koťat ve věku 3 měsíců. Tento stav se samozřejmě neustále mění, a velice nás mrzí, pokud z důvodu plné obsazenosti nemůžeme pomoci dalším. Čekají nás zároveň další operace, kastrace, vakcinace apod., často muselo být ovšem prioritou řešení náhlých stavů přímo ohrožující kočky na životě. Naším dalším cílem v letošním roce je též vybudování dalších ubytovacích voliér, tedy rozšíření ubytovací části, vybudování dalšího karanténního příjmu, neboť toto je prioritou provozu i existence zařízení našeho typu. V jakém stylu jsou apartmány pro naše svěřence budovány, můžete shlédnout např.zde: http://www.felinogrey.estranky.cz/fotoalbum/kocici-domov/2008

Pokud byste chtěli kočičky podpořit, podívejte se na http://www.eshop-rychle.cz/artcat , případně kontatkuje paní Šrámkovou na majasram@seznam.cz

Zdroj:moje-kocka.cz

Jak se starat o svého pejska v zimě

16. února 2009 v 16:55 | Lucie |  Péče o psa
Vašemu čtyřnohému miláčkovi škodí v zimě především sůl na rozbředlých komunikacích. Jako ochrana před mrazem poslouží kabátek.

Velkým nebezpečím pro domácí psy je v zimním období každá vycházka po městských komunikacích. Jakmile se octne pod sebemenší sněhovou pokrývkou, je drtivá většina ulic a chodníků ošetřena solí. Ale ouha! Pejskům procházejím zimním marastem, rozežírá solanka trlapky! Vhodné je po návratu z vycházky psovi tlapky omýt vlažnou vodou a potřít dětským olejíčkem," upozorňují lékaři. Nejen v době zimních plískanic, ale po návratu z deštivého počasí by měl páníček osušit mokrou srst, aby mohla znovu dostatečně pejska izolovat proti chladu.

Na velikosti, stáří, hustotě a kvalitě srsti závisí rozdíly ve snášení zimy mezi jednotlivými sími plemeny.

"Pro malá plemena a starší jedince bude snášení mrazů horší z důvodu jejich velikosti a možnosti termoregulace těla i když plemena, která jsou vybavena delší srstí, jsou proti mrazu odolnější než plemena krátkosrstá," zní zjednodušená poučka. Pro menší krákostrsté psy bude bude obtížný pohyb v hlubokém sněhu. Stejně tak pro ně není nejvhodnější celodenní pobyt na velkém mrazu. U malých a starších psů je dnes už samozřejmostí použít při pobytu na větším mrazu nějaký obleček nebo přehoz k ochraně proti zimě. To se ale týká "pokojových" zvířat, která jsou zvyklá většinu dne trávit v teple domova, nejlépe na gauči.

Větší plemena mají problémy se zimou a sněhem menší. Ale, krátké proběhnutí ve sněhu nemůže uškodit žádnému psu. A vyválení v čerstvě napadané závěji je velikou zábavou pro drtivou většinu z nich.