Leden 2009

Kočička Šněženka přišla o domov!

25. ledna 2009 v 14:43 | Lucie |  Kočičí příběhy


ŘEVNICE - Finanční krize dopadá i na zvířátka. Kočička Sněženka skončila i se svými kamarády v útulku. Její majitelé totiž náhle ztratili práci, nebyli schopni splácet hypotéku a banka jim zabavila dům.

Původní majitelé Sněženky se odstěhovali z města do domku na vesnici. Nejprve se jim dařilo. Krom svých kočiček pečovali i o toulavé micky z okolí. Pak ale přišla krize a s ní ztráta zaměstnání, neschopnost splácet a rodina se dvěma dětmi v pěstounské péči o svůj domov přišla. "Je to takový tragický případ. Přišli o všechno, dokonce i o děti," vypráví Barbora Kolmanová z útulku OS Podbrdsko.

Všechny kočičky rychle našly nový domov, Sněženka však zůstává stále v útulku. "Přestože je překrásná a lidem se čistě bílá kočka líbí, zatím se pro ni majitel nenašel. Sněženka má totiž handicap, ve spánku se počurává. Potřebovala by hodného páníčka, který by na ni měl čas a mohl se jí věnovat," dodává Kolmanová.


Sůl na chodníku trápí pejsky - trpí jejich tlapky!

9. ledna 2009 v 17:12 | Lucie |  Péče o psa

Tající sníh a posypová sůl jsou neštěstím pro všechny psí tlapičky. Pokud se sůl se sněhovou břečkou dostane do oděrek, způsobí palčivou bolest. Prevencí je ošetření polštářků na tlapkách balzámem, nebo neparfémovanou mastí.
reklama

Podobné je to i s promáčenými bříšky pejsků. Sůl se drží na chlupech a může podráždit kůži psa.

Pes navlečený do pleteného svetru a prošívané vesty nemusí být venku nejspokojenější. Pokud se zpotí, může i nastydnout.


A jak je to s oblečky pro pejska? Odborníci radí, oblékejte je jen tam, kde je to nutné! Oblečky jsou tak na místě u naháčů a krátkosrstých plemen. V žádném případě ale není dobré psa příliš 'nabalovat'. Pokud se v oblečku zpotí, je náchylnější k nastydnutí a zápalu plic. Pes se neumí sám rozepnout, teplotu pak reguluje zrychleným dýchání a vyplazeným jazykem.