Pes honí kočky

1. června 2008 v 0:53 | Lilka |  Chování psů
Problém: Pes ve chvíli, kdy uvidí kočku, se za ní rozběhne ve snaze ji chytit. Pokud máte kočku doma, pes ji neustále pronásleduje a kočka se musí před ním schovávat.

Příčina: Honění koček a jiných malých zvířat je pro psa přirozeným loveckým instinktem.

Prevence: Pokud vlastníte kromě psa i kočku, seznamte je už v mládí. Při seznamování postupujte podle článku "Pes a kočka", uvedeném v této rubrice. Nikdy nepovzbuzujte psa k tomu, aby kočky nebo jakákoli jiná zvířata honil. Pokud doma kočku nemáte, snažte se jej ještě jako štěně s nějakou přátelskou kočkou seznámit. Bude pak považovat kočky za přátelské tvory a ne za kořist. Pokud pes rád běhá a něco honí, dopřejte mu dostatek pohybu a házejte mu míček nebo létající talíř.

Náprava: Než začnete psa odnaučovat tento zlozvyk, musí být zvládnut výcvik poslušnosti. Psa vezměte ven na vodítku, a ve chvíli, kdy uvidíte, že nastražil uši a chystá se vyběhnout nebo začne štěkat, vydejte důrazný povel "Nesmíš!" nebo "Ne!" současně se škubnutím vodítka. Pokud pes poslechne, pochvalte jej a dejte mu povel "Sedni!". Psa uklidňujte tak dlouho, dokud neztratí o kočku zájem. Při povelu "K noze!" jděte se psem na vodítku směrem, kde jste uviděli kočku. Během chůze se často zastavujte a vydávejte psovi povel "Sedni!". Snažte se upoutat jeho pozornost tak, aby kočku ignoroval. Ve chvíli, kdy nastraží uši, jej pokárejte.
Zdroj:ifauna.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama