Péče o psího seniora

6. května 2008 v 15:49 |  Péče o psa

Příznaky stárnutí u psů

Mezi nejčastější příznaky, podle kterých poznáme projev stárnutí u pejska patří: šedivění srsti v oblasti obličeje a tlapek, pes je méně aktivní, při chůzi a běhu začíná být pes pomalejší a zadýchává se, cvičení jej začíná unavovat. U mnoho psů se staří projevuje slepotou a problémy se sluchem - pes ztrácí zrak a sluch, může ignorovat vaše volání a jiné signály. Většina stárnoucích psů přijímá také menší množství stravy a častěji a déle spí.
Péče o psího seniora může být různá, záleží na celkovém fyzickém stavu psa. Je však důležité dodržovat určité zásady:
  • Navštěvujte se psem pravidelně alespoň dvakrát ročně veterinárního lékaře. Nezapomeňte se s lékařem poradit o ideální variantě psí stravy.
  • Kontrolujte svému psovi pravidelně chrup a nejlépe dvakrát do týdne mu jej vyčistěte.
  • Nerozmazlujte svého psa příliš sladkými pamlsky, psi mají ve stáří, stejné jako lidé větší sklony k tloustnutí.
  • Tolerujte jeho nálady a změny v chování, netrestejte psa za nenormální chování nebo pomočení či pokálení v bytě.

Vhodná potrava pro starého psa

U stárnoucího psa je nutné na prvním místě věnovat zvýšenou pozornost správné výživě. Pes s přibývajícím věkem ztrácí zuby a je potřeba podávat mu nejlépe kašovitou stravou v menších dávkách a častěji. Také je potřeba přidávat psovi vitamínové doplňky (vhodné je používat koncentrované krmné doplňky k výživě chrupavek a pojivových tkání k prevenci kloubních onemocnění).
Z potravy psa je nutné vypustit těžko stravitelné krmivo s obsahem kolagenu a elastenu. Kosti starému psovi příliš nepodáváme, pouze pokud má pes v pořádku zuby. U stárnoucího psa je nutné snížit obsah bílkovin v potravě, aby nebyla zbytečně zatěžována játra a ledviny. Krmivo by mělo být lehce stravitelné, sestaveno z kvalitní svaloviny, mléčných výrobků, vloček a těstovin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama