Seznamování dvou koček

20. října 2007 v 11:16 | majitelka blogu |  Výběr a koupě kočky
Máte pocit, že se vaše kočka nudí? Pořiďte jí kočičího kamaráda! Máte strach, jak se snesou? Přečtěte si další řádky!
Nejlepší je vzít si dvě kočky, které se již znají a mají se rády, najednou. Pokud jste to nestihli a chcete to napravit, přečtěte si další řádky.
Není jednoduché dopředu odhadnout, jak bude právě vaše kočka reagovat na svého budoucího kamaráda, ale je skoro jisté, že to nakonec dopadne ke spokojenosti celé rodiny.
Každá kočka je individualita a každá je jiná. Jedno však mají společné, a to je potřeba společnosti. Určitě znáte "venkovské" kočičí sněmy - to je jasný důkaz jejich družnosti. Nemusíte mít pocit, že je vaše Micka osamělá, ale věřte, že ani těmi nejdivočejšími hrami jí nedokážete nahradit čtyřnohého kamaráda. Uvidíte, že přestane její noční zlobení, při společném kočkování se po celém dni hezky unaví.
Obecně platí, že je lepší si vzít mladší zvíře ke staršímu. Na pohlaví nezáleží, pokud jsou obě zvířata kastrovaná, nebo to hodláte učinit po převzetí.
Máte vybráno a teď vás čeká seznamování? Mrkněte na naše rady:
* Po příchodu domů postavte přepravku s Nováčkem na zem a nechte svého Domorodce uvědomit si, co se asi chystá. On si to uvědomí velice rychle a obvykle začne reagovat ježením, syčením a prskáním, někdy ovšem také útěkem. Nakonec ale zvítězí zvědavost a touha poznat nového člena "smečky". Stejné je to s Nováčkem.
* Nevraživost, nenávist a boje mohou trvat den, týden, ale i měsíc. Nelekejte se jejich soupeření, je to normální a kočičáci si jen vyjasňují své pozice v jejich zvířecí hierarchii.
* Domorodec se pravděpodobně urazí a nemusí s vámi mluvit (doba uraženosti, záleží na povaze vaší kočky). Podporujte jeho sebevědomí, věnujte se mu více, ať nemá pocit, že je odstrčen. Hlavně v případě, že jste si domů přinesli to nejúžasnější kotě na světě.
* Nezasahujte do bojů mezi kočičáky, ale bedlivě sledujte, zda Domorodec pouští Nováčka na záchodek, zda ho nechá najíst a napít. Pokud by byla situace opravdu divoká a jednalo by se o zdraví jedné či druhé kočky, oddělte je a pokus zopakujte po pár dnech. Je dobré jim předem ostříhat drápky, aby nedošlo k příp. zraněním.
* Snažte se neuplatňovat svůj smysl pro spravedlnost. V kočičí říši pro něj nemají pochopení.
* Odměnou za vaši trpělivost a dobré srdce budou dvě stočená klubíčka a kamarádi, kteří vás budou vítat při návratu domů. Také získáte více času pro své aktivity, jelikož ve dvou se jim samota bude lépe snášet a vy si nebudete vyčítat, že nemůžete být zrovna s nimi.
Zdroj:kocky-online.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama