První dny v novém domově

4. října 2007 v 16:11 | majitelka blogu |  Výběr a koupě kočky
První dny v novém domově jsou pro kočku i pro nás velmi vzrušující.Kočka či kotě si musí zvyknout na nové lidi i na nový domov.Jak to kočičce usnadnit a jak jí pomoci,aby vše probíhalo příjemně pro ni i pro vás?Bude mít v novém domově i nové zvířecí přátele? Jak ji přijmou a jak si na sebe zvyknou?Toto jsou jistě otázky,které si pokládá každý nový páníček. V tomto článku najdete pár rad,jak vše snadněji zvládnout.
koťátko Kočičku přineste domů v přepravce,v nejklidnější části dne.Např.když jsou vaše děti ve škole.Přepravku položte na klidné místo,odkud bude moci kočička samostatně prozkoumávat nový domov.Nechte jen na ní,kdy bude chtít s prozkoumáváním začít.V žádném případě ji nenoste na rukou po bytě,aby jste jí všechno ukázali.Pokud máte doma i další zvířata,znamená seznamování určitý stres.Nepouštějte k nové kočičce ihned ostatní domácí mazlíčky. Umožněte jim jen vizuální kontakt.Zvířatům dopřejte dost času na seznámení.Z vaší strany to bude chtít i trochu více trpělivosti.V žádném případě se nevěnujte jen nové kočičce,ostatní by mohli žárlit.
Misky s krmením postavte na místo,kde bude kočka krmena a povzbuzujte ji k hledání potravy.Zpočátku krmte krmivem, na které bylo koťátko již zvyklé.Pokud budete chtít později přejít na nový druh krmiva,dělejte to postupným přidáváním nové stravy do stávajícího krmiva,až ho zcela nahradíte novým.
Ukažte kočičce záchod a na chvíli ji na něj položte.Kočička si místo obhlédne,očichá a snadněji zapamatuje.Nezapomeňte ji pochválit jakmile záchodek použije.Pokud však kočička odmítne na záchodek chodit,může to být způsobeno stelivem, na které není zvyklá,ale také místem,na které jste záchod umístili,možná i typem záchodu.
Postarejte se,aby v prvních dnech nevládl v rodině zbytečný rozruch a návštěvy známých a příbuzných zvědavých na váš nový přírůstek do rodiny raději odložte na dobu,kdy již váš malý pokojový tygr bude na nový domov zvyklý.
Pokud plánujete kočičku vypouštět i ven,měli by jste jí první výlet povolit asi za čtyři týdny.Tak bude mít dostatek času,aby si zapamatovala nový domov a brala ho jako svůj revír. Nezapomeňte na pelíšek,který bude určen jen nové kočičce a bude záležet jen na ní,zda se později o něj ráda bude dělit.
Svému novému členu rodiny věnujte dostatek pozornosti,pohlaďte ho pokud se k vám přiblíží.Pokud chce odejít,akceptujte to.Seznamování s novým domovem i s novými páníčky by pak mělo být pro kočičku velmi příjemné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama