Od jakého věku?

4. října 2007 v 16:27 | majitelka blogu |  Výcvik psa
Nejnovější studie ukazují, že čím dříve se začneme věnovat výchově, tím lépe. Již u malého štěněte začínáme s návykem na jméno,zvykáme jej na obojek a vodítko, povzbuzujeme jeho zájem o hru a učíme jej přiběhnout na zavolání. Anglické třídy štěňat - psí školky - fungují již od 12. týdnů a je prokázáno, že štěňata, která již od útlého věku spolu s majitelem absolvovala výuku jsou snášenlivější k ostatním psům a ovladatelnější. Důležité je rozmyslet si, co by náš pes měl v budoucnu zvládnout a již od malička vést výchovu a přípravu správným směrem.

Cviky poslušnosti včetně ovladatelnosti u nohy lze trénovat se štěňátkem v tomto věku bez vodítka na oblíbenou hračku. Spousta hry a zábavy,mnoho chvály . Již od tohoto věku učíme psa výstavnímu postoji. Zvykáme na prohlížení zubů. Je také vhodné seznámit štěně s agility překážkami - skákat může až od deseti měsíců, ale přecházet rozložené áčko či prolézat tunel může již teď. Při nácviku stopování začínáme s krátkými vlastními rovnými stopami s vhodně volenou motivací na konci. Chceme-li mít ze svého psa obranáře,skutečný trénink spojený s kousáním začne hlavně po výměně mléčných zubů (6 - 7 měsíc). Již od útlého věku zvyšujeme sebevědomí psa - figurant jej může vydráždit a utéct. Je dobré při nácviku obrany stát se svým štěnětem opodál a nechat jej sledovat dění na cvičišti - zvyká si na hluk, štěkot, křik figuranta. V této době je lehké naučit štěně štěkat na povel a hrou položit základ aportu. U štěňátek, kde plánujeme sportovní/pracovní kynologii navykáme na střelbu.

První výstavu může štěně absolvovat od 6 měsíců (třída dorostu), zkoušku ZOP od 10 měsíců (poslušnost); zkoušku ZM od 12 měsíců (stopa, poslušnost, obrana) ...

Zkušený trenér psů Vám pomůže odhadnout povahu psa a Vy můžete včas rozvíjet jeho schopnosti správným směrem. Každé štěně se rodí s různými vlohami, které můžete buď potlačit nebo rozvíjet.

Věnovat denně několik minut výchově štěněte se vyplatí- každý zdravý pes je schopen zvládnout jednoduché cviky, které v budoucnu umožní lepší soužití jemu i jeho lidské smečce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama