Kocourek Drak

7. října 2007 v 20:16 | majitelka blogu |  Kočičí příběhy
Tak tenhle malý zrzavý kulový blesk, který se energicky hlásí k životu, žije jen díky všímavosti a soucitnosti dvou mladých lidí z Okoře. Dvojice našla jednoho pošmourného červnového dne v pangejtu u silnice tři drobná, asi 4týdenní koťata. Pohotově zavolali jednatelce O.S.Podbrdsko Báře Kolmanové a o půlnoci ze 4. na 5.6.2004 dovezli až do pražských Dejvic obrovskou papírovou krabici, ve které se ztrácela tři polomrtvá tělíčka.

Ze tří koťat přežilo jediné
Bára na místě poskytla koťatům první pomoc, poté je odvezla do karantény, kde se jim dostalo další nezbytné péče. Přes veškerou snahu se dvě nejslabší koťata, jejich kožíšek byl celý zamořený mušími vajíčky (evidentně s nimi už příroda nepočítala), nepodařilo zachránit.
Poslední zrzavý kocourek se přes značné podchlazení, dehydrataci, vyhladovělost, hnisem zapouzdřené oči a pár trsů vajíček v kožichu tenké nitky života nepustil. Už během sobotního odpoledne dokázal spořádat kousek syrového kuřecího řízku a předl, když ho někdo pohladil po zesláblém tělíčku.
Aby měl co nejlepší vyhlídky na přežití, stěhoval se v neděli (spolu s lahví čerstvě nadojeného kozího mléka od Bářina přítele, lahví fyziologického roztoku, glukózy a dalších veterinárních nezbytností - včetně lahve desinfekce) do domácího depozita v Plzni.

Mycí linka-kocour Šaryk
Protože kocourkovi šlo kozí mléko kombinované se syrovým žloutkem a kuřecím masem k duhu, bylo možno brzy (po konzultaci s MUDr. Jerouškovou) vysadit fyziologický. roztok a glukozu podávat jen perorálně. Z toho měl (v té době už) Drak velikou radost, protože injekce si nezamiloval.
Přes nejvyšší opatrnost a snahu o izolaci kotěte od dvou místních čtyřletých koček se jedna z nich - kastrovaný, laskavý a silně sociálně orientovaný kocour Šaryk - už třetí den vloupal k Drakovi do bedny a velice rázně a nesmlouvavě se ujal jeho očisty a výchovy.
Z Dračulky vyrostl krásný, štíhlý zrzavý kocourek s dlouhýma mrštnýma nohama a nevyčerpatelnou energií. Umýt se už umí sám, i když si to Šaryk stále nechce přiznat a stává se díky své čistící mánii permanentním "bojovým trenažérem" malé šelmy. Ani jeden z nich nepoužívá při vzájemných potyčkách drápy, ale Drak oplývá nesrovnatelně větším množstvím energie a Šarykův ocas a uši jsou TAK báječné náhražky za živou kořist!!
Drákula (jinak Blecha = díky svému způsobu pohybu prostorem či Harpagon = při jídle nezná bratra ani strýce, potravu si chrání vlastním-celým-tělem, stejně jako oblíbené hračky) není univerzální mazel. Je sice důvěřivý a přítulný, ale návštěvy vám asi obtěžovat nebude. Dlouho a pečlivě si hledá svou klíční kost, ale jak se jednou rozhodne pro tu vaši, je jí věrný a můžete se spolehnout, že se ráno budete probouzet mírně promodralí díky zrzavému předoucímu límci, už pár hodin stlačujícímu váš hrtan. A co víc si kočkofilní Homo Sapiens může přát!!

Drak je opravdu společenský kocourek
P.S.Dodatek: Drak je úzkostlivě čistotný (snaží se zahrabat i misku s ne zrovna chutným krmením), vyhovuje mu silnější vrstva podestýlky, protože se vždy snaží prohrabat až k protinožcům…Miluje společnost, ideální by pro něj byla vícečlenná rodina s další přátelskou zvěří. Zatím žil v bytě, ale nejraději by se přestěhoval do domku se zahradou.
Budete-li ho chovat v bytě a budete-li chtít občas vytřít podlahy, doporučuji Drákulu na nezbytnou dobu svěřit hodným sousedům. Za odměnu pak můžete rozestavět židle kolem ještě mokré plochy, pozvat všechny sousedy z okolí a vypustit Dráče. Představení, které Vám předvede, určitě předčí největší kulturní události Vašeho regionu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kátí Kátí | Web | 7. října 2007 v 20:19 | Reagovat

Aoj... jinak, máš cool blog :) a jako váážně se mi líbí i dyž to teď bude vypadat jako reklama :D neni, je totiž skvělej :D tak se koukni kě mě né? :D dík moc pá Káťa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama