Kočky na sluníčku

4. října 2007 v 15:57 | majitelka blogu |  Kočičí nemoci
Ležet na sluníčku a klidně podřimovat,to je pro většinu koček příjemné.Po dlouhém chladném období vyhledávají kočky slunná místa,aby se prohřály.
Zřejmě je k tomu vede instinkt,slunce má skutečně mnoho příznivých účinků pro zdraví.Zřetelně se zlepšují revmatické potíže a i staré kosti se začnou pohybovat s větší čilostí.Sluníčko má také uvolňující a blahodárné účinky,které pozitivně působí na celkové zdraví a imunitu.
Přesto by kočky neměly být vystaveny slunečním paprskům neomezeně.Příliš mnoho slunce může poškodit jejich zdraví.Důsledky příliš intenzivního slunění bývají často obtíže s krevním oběhem,změny na kůži,úžeh,křeče z horka,zvracení nebo průjem a někdy nabývají dokonce život ohrožujících rozměrů.
Pokud se vaše kočka nápadně často zdržuje na slunci,měli by jste jí v tom částečně zabránit.Řešením může být umístění kočičího stromu nebo i pelíšku na stinné místo,parapet okna zastavět květinami,balkón nadkrýt,aby kočky mohly být ve stínu.
Nebezpečí přehřátí hrozí i při přepravě kočky autem.Vnitřek auta se i při zdánlivě neškodných teplotách rychle prohřeje a pro kočku se stává žhavou pastí.V tomto případě ji musíte co nejúčinněji chránit.Stačí opatřit skla auta barevnou fólií,která nepropouští UV paprsky.To značně omezí nebezpečné záření a vytvoří pro kočku prostředí příjemné k cestování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama