Bertík

8. října 2007 v 15:26 | majitelka blogu |  Kočičí příběhy
Chci vám představit naše štěstíčko - kocourka Bertíka.
Při jednom pravidelném krmení před necelými 13 lety v "bydlišti" toulavých a opuštěných koček a ukládání prázdných kelímků zpět do tašky jsem málem přišlápla Něco. Bylo to malinké, tlusťoučké, černé a hrozně vykulené. Kousek dál seděla asi maminka tohoto stvořeníčka a bála se o ně. Právem.
Asi ho chtěla v tlamičce přenést na bezpečnější místo, ale nemohla ho unést. Během jediného okamžiku se to malé kulaté Něco ocitlo mezi špinavým nádobím v tašce, šupem do autíčka a domů. Jeho maminky mi bylo líto, ale jsou to kočky nepolapitelné. Je tam o ně relativně dobře postaráno, mají krytou boudičku, pravidelný přísun krmení, ale nemají lásku.
Koťátko - kocourek - po příchodu domů prodělalo očistu srsti a v tom okamžiku jsem se pro ně stala mámou. Bylo asi 14denní, vypiplala jsem ho stříkačkou, vatičkou nutila k vyměšování a krmila kojeneckou stravou. Po čase kocourek prodělal nezbytnou prohlídku, odčervení a kastraci a stal se pánem domu (tedy bytu). Ztracená svoboda a volnost mu byla a je nahrazována nesmírnou láskou, kterou on opětuje.
Natolik žárlí, že když jsem ještě párkrát přinesla domů zbědované nalezené kotě, muselo z domu. Naštěstí se mi podařilo vždy najít pro ně páníčka. Před dvěma lety také prodělal operaci odstranění nádorku z tvářičky, naštěstí se dále nic neprojevuje. První v lednu vypadlý zoubek jsem obrečela jako neklamnou známku blížícího se stáří. Když byl ještě kotě, hrával si se sousedovic nyní těžce nemocným Bohouškem. Pozdější návštěvy už nepřipadaly v úvahu, protože hrozilo zakousnutí "vetřelce".
A tak plyne už téměř 13 let našeho láskyplného soužití. A já jsem moc vděčná za ten okamžik, který rozhodl o zachránění jednoho budoucího bezdomovce. A moc doufám, že bude žít alespoň tak dlouho, jako jeden předchozí kocourek u maminky, který zemřel před čtyřmi lety ve věku 21 let. Co vyrostlo z toho "malého nic" Vám posílám. Pro doplnění uvádím, že váží 8,5 kg. Nebojte se vzít si nalezené koťátko, bude to to nejvděčnější tvoreček na světě.
Marcela Z.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama