Péče o psí tlapky

12. září 2007 v 15:15 | majitelka blogu |  Péče o psa

Psí tlapky


Na trhu je mnoho přípravků na ošetření popraskaných psích tlapek působením mrazu či již zmiňované soli a jiných posypů. K dostání jsou však i různé krémy, které slouží jako prevence a zanechávají na tlapkách ochranný film (např. krém na tlapky s včelím voskem). Zkuste se poptat chovatelů či v internetových diskuzích, jaké konkrétní přípravky na ochranu tlapek pejskaři používají a doporučili by vám je. Já zde bohužel konkrétní značky uvádět nemohu.
Na spodní straně tlapek se také musí čas od času prostříhat srst mezi polštářky, aby se na ni nechytaly nečistoty, kamínky a v zimě netvořily sněhové bambule. U některých plemen (pudl) se stříhá i srst mezi prsty. U většiny pejsků se potom srst na vrchní části tlapek vytvaruje dokulata, aby packy vypadaly upraveně. Dobrý psí kadeřník zná triky, jak pacičky ještě zkrášlit - srst na tlapkách potom vypadá bohatá a nadýchaná. Nejen majitelé výstavních psů ocení hezkou úpravu tlapek.
Pokud během venčení zpozorujete, že je pejsek neklidný a kouše si packu či pokulhává, ihned zkontrolujte, zda se mu do tlapky nezapíchl střep, trn či jiný ostrý předmět. Packy je vhodné kontrolovat po každém venčení, obzvláště pokud jste s pejskem absolvovali delší procházku v přírodě. Varovným signálem je také nadměrné olizování tlapky (v tomto případě se však může jednat o zlozvyk).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama