Kočky paní Fialové-ujměte se jedné z nich!

29. září 2007 v 20:34 | majitelka blogu |  Kočičí příběhy
Na starou paní, která žije v centru Prahy a stará se o opuštěná zvířata, nás upozornil její soused. Paní se v minulosti ujala téměř 20 opuštěných koček a 9 psů. O zvířata se v rámci svých možností co nejlépe postarala a dosud stará, "věnovala" jim svůj dvoupokojový byt (ve kterém s nimi samozřejmě žije) a pokusila se jim zabezpečit i "výběh" (minivoliéra na okně).
V současné době jí a jejím zvířatům hrozí vystěhování z bytu, protože dalším nájemníkům pochopitelně vadí zápach, který z bytu vychází. Kocouři (ale ani kočky) nebyli bohužel kastrováni a jejich značkování je v domě nepříjemně cítit.
Poté, co nás její soused kontaktoval, jsme se vypravili na průzkum a zjistili jsme, že upozornění tohoto pána má svoje opodstatnění. I když se majitelka zvířat všemožně snaží poskytnout jim dobrou péči, nemůže tuto situaci sama zvládnout. Zvířata trpí nedostatkem prostoru, mezi kočkami a psy se mnohdy strhne rvačka, všem chybí bližší lidský kontakt a mazlení.
Rozhodli jsme se paní pomoci tím způsobem, že jsme kočky a kocoury postupně nechali vykastrovat a nemocné jsme nechali vyléčit. V současné době se snažíme kočky umístit k novým majitelům. Nutně potřebují nový domov, protože v případě, že bude paní z bytu skutečně vystěhována, není jasné, kdo se o zvířata postará. Naše sdružení může z kapacitních důvodů brát postupně 1 - 2 kočky a nabízet je zájemcům. Naprosto není v našich možnostech přijmout do našich prostor všechna zvířata najednou. Hledáme proto hodné lidi, kterým doma chybí kočičí mazlíček a byli by ochotni si nějakou kočičku vzít natrvalo (nebo alespoň dočasně na hlídání).
Ty kočky, které si dokázaly najít své místo na slunci a zaujmout pozornost své majitelky, jsou přítulné a mazlivé, některé kočičky jsou ovšem bázlivější, protože zůstaly zalezlé ve svých úkrytech a paní neměla dost času na to, aby je vyhledávala a mazlila se s nimi. Ovšem i z těchto koček se brzy stanou mazlíčci, stačí, když se jim nový majitel bude pár dní věnovat.
Kočky jsou sice starší, ale pro změnu si můžete vybrat z koček různých barev a barevných kombinací. Pár těchto krasavců vám představujeme na připojených fotografiích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama